HAKKIMIZDA

1990 yılında, Solmaz Makine olarak sanayi sektörüne merhaba diyen firmamız, iki dostun teknik tecrübesi, özverisi ve büyük işler başarma inancı ile yola çıktı.  Talaşlı imalat ve kalıpta seri üretim yapmakta olan firmamız, işlerimizdeki istikrarlı kalite ve güven esasına dayalı iş yapma biçimimizle kısa sürede sektörde önemli bir yer edindi.

Ardından, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda seri üretim parkını kurarak büyümeye devam ettik.

Türkiye’de cambalkon üretmek isteyen ilk firmalara, sahip olduğumuz tecrübe ve emeği esirgemeyerek, sistemlerinin tasarımında her zaman yol gösterdik. Aynı zamanda Türkiye’de cambalkon alanında ilk yerli aksesuarı yapan firma olduk. Türkiye’de cambalkon sektörüne yön vermenin ve ilklere yol göstermenin gururunu yaşadık. Uzunca bir dönem, çözüm ortaklarımız için tasarıma ve aksesuar üretimine devam eden firmamız; 1999’dan itibaren, kendi markası olan Kupa Camlama Sistemlerini kurmaya karar verdi. Kupa Camlama Sistemleri’ni kurarken amacımız, yıllar içinde edindiğimiz tecrübelere dayanarak; piyasadaki markaların tasarım hatalarını içermeyen, sorunsuz çalışan bir sistem yaratmaktı.

Bugün, tamamı kendi tescilli tasarımlarımız olan; katlanır, kayar ve üstten askılı camlama ürünlerimiz ile müşteri şikayetleri en az olan; dolayısıyla bayilerimizi de en çok memnun eden sistemleri yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sistemlerimiz, montaj ve kullanım kolaylığı, kalite ve estetik değerleri sayesinde, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da giderek daha geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Bunların yanında, firmamız sistemlerinde kullandığı tüm aksesuarları kendi bünyesinde üreten Türkiye’deki tek firmadır. Tüm Kupa Aksesuarları, tesisimizde bulunan son teknolojiye sahip makineler ile tecrübeli kadromuz tarafından üretilmektedir. Bu şekilde, her zaman sürdürülebilir kaliteyi garanti etmekteyiz.

Şu anda 100’ün üstünde aktif bayisine tasarım ve üretim yapmakta olan firmamız, ulusal ve uluslararası pazarın ihtiyaçlarına yönelik en doğru yeni ürünleri tasarlamaya devam etmekte ve doğru partnerlerle istikrarlı büyümesini sürdürmektedir.