fbpx

Cam Balkon Fiyatları

Kategori Cam Balkon - Hareketli Cam Sistemleri, Giyotin Sistem, Katlanır Sistemler, Sürme Sistemler, Üstten Askılı Sistemler 18 Nisan 2022

Cam Balkonun Faydaları

Yapılan bir bilimsel çalışmada İstanbul’da balkondan düşmeye bağlı ölümler 1999-2003 yılları arasında nedenlerine göre incelenmiş. 14 Bin 945 ölümden 42 tanesinin balkondan düşerek gerçekleştiği saptanmış. Yani bir anlamda cam balkon insan sağlığı açısından da büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra teknolojideki gelişmelerle cam balkonların ısı yalıtımı ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağladığı da biliniyor. Balkonu soğuktan, yağmurdan ve tozdan koruması da cabası. Cam balkonu cazip kılan özelliklerden bir tanesi de kolay silinebilecek özelliklere sahip olması. Bütün bunları düşündüğümüzde eviniz için balkon cam fiyatları almak artık bir lüks değil, gereklilik olarak karşımıza çıkıyor.

Peki ama yeni bir cam balkon yaptırmaya karar verdiğinizde ya da eskiyen ve artık çalışmakta zorluk çeken sisteminizi söküp yenisini taktırmaya karar verdiğinizde doğal olarak internet arama motorlarında cam balkon fiyat araştırması yapıyorsunuz. Fakat farklı firmalardan birbirinden farklı fiyatlar alıyorsunuz. Acaba en ucuzunu mu yaptırmalısınız? Yoksa verdiğiniz paraya değsin; kaliteli bir cam balkonunuz mu olsun istersiniz? Cam balkon m² fiyatı ne gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteriyor? Cam balkon modeli, ürün kalitesi, uzun ömürlü kullanım gibi ayırıcı özellikler en az metrekare fiyatı kadar önem arz ediyor. Çünkü alacağımız ürünün uzun bir süre sorunsuz çalışması kaliteli olmasına bağlıdır. Kalite ise kullanılan malzemelerle doğrudan ilgilidir. Bu yazımızda cam balkon fiyatlarını etkileyen unsurları ele alacağız.

Her üründe olduğu gibi cam balkon sistemlerinde de çok fazla sayıda marka ve model bulunuyor. Farklı kalite ve özellikteki cam balkonu seçerken fiyata etki eden faktörler nelerdir?

Cam balkonların birim satış fiyatları metrekare üzerinden hesaplanmakla birlikte fiyata etki eden başka faktörler de devreye girer. Yani sadece kapladığı alana bakarak fiyatı söylemek hatalı olur.

Fiyata Etki Yapan Unsurlar Nelerdir?

 • Alüminyum profil rengi
 • Balkonun yüksekliği
 • Kanat sayısı
 • Cam kombinasyonu (konfor gibi, sinerji, renkli cam)
 • Camın içinde uygulanan jaluzi
 • Camın ısıcamlı olması ya da ısıcamlı olmaması
 • Tek cam, çift cam olması
 • Balkonun ölçüsü (balkonun şekli, açılı, zikzak tarzı bir balkon uygulaması, kıvrım içerisinde oval bir balkon varsa).

Bu son maddenin tespiti için Kupa Cam Balkon firması bayileri proje yerine giderek ölçü almakta ve uygulama yapmaktadır.

Kupa Cam Balkon’da Kalite ve Fiyat

Yukarıda anlatılanlara ek olarak Kupa Cam Balkon camlama sistemi aksesuarlarının tamamını kendi fabrikasında yapan ilk ve tek firmadır. Bu da fiyatların rakiplerine oranla daha ekonomik olmasında firma ürünlerine fiyat avantajı sağlamaktadır.

Kupa Cam Balkon’da güçlü yapıyı şık ve minimal tasarımla birleştiren profiller, alüminyum hammaddesinden, anodize ve boyama işlemlerine ek en yüksek kalite esas alınarak üretilmektedir. Aksesuarlar yüksek mukavemete göre tasarlanmakta ve paslanma karşıtı işlemden geçmektedir. Kupa Cam Balkon kendi enjeksiyon hattı sayesinde sınırsız seçenek sunabildiği plastik aksamları, UV’ye, yüksek ve düşük sıcaklık şartlarına dayanıklı en kaliteli polyamidden üretilmektedir.

Otomobil Kalitesindeki Orion’a Yoğun İlgi

Katlanabilir cam balkon fiyatları denilince akıllara hemen Orion geliyor. Isıcamlı Katlanır Sistem Orion, contalı olması dolayısıyla dünyadaki ve Türkiye’deki rakiplerine göre çok daha izolasyonlu bir malzemeye sahip bulunuyor. Bu özelliği ürüne büyük ilgi gösterilmesine neden oluyor. Yurt dışından ciddi taleple karşılaşan ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi Zamak 5 adı verilen bir malzemenin kullanılmasıdır.

Zamak 5 Nedir?

Zamak 5, Avrupa’da en yaygın kullanılan türdür olup Zamak 3’ten farkı %1 kadar bakır eklenmiş olmasıdır. Bu bakır içeriği, yumuşaklığı azaltmaktadır. Daha kolay kaplanır ve işlenir. Zamak 5 daha çok gerilme performansı sağlar. Orion ünlü otomobil firmalarının dayanıklılığı nedeniyle motorda kullandıkları pahalı Zamak 5 ürününü kullanan tek firma olarak dikkat çekerken rakipleri daha dayanıksız Zamak 3’ü kullanıyor. Bu da kalite farkı ve ürünün daha uzun seneler sorunsuz kullanımı sonucunu doğuruyor.

Isıcamlı Katlanır Sistem Eko %20 daha ucuz

Kupa Cam Balkon “Benim bütçem Orion’a yetmez” diyen müşterilerini de unutmadı. Katlanır Sistem Eko, Orion’a göre %20 daha uygun fiyatlardan satılmaktadır. Bu model Orion’un ekonomik modeli olarak satışa sunulmuştur. Orion’dan farkı contasının olmaması, aksesuar gruplarının bir seviye daha düşük olması, tekerleğin daha küçük oluşu, profillerinin daha ince olması gibi nedenlerle %20 oranlarına ulaşan fiyat avantajı sağlamaktadır. Büyük projeler için cam balkon hesaplama yapan firmalar genelde bu modeli tercih etmektedir.

Cam Balkon Fiyatları Ve Kalite İlişkisi

Bir ürünün kalitesi müşteri memnuniyetini ön plana alan sürdürülebilir bir anlayış gerektirir. Ürün alırken ISO kalite standartlarına uygunluğu gösteren kalite belgelerini sormanız uzun yıllar sorunsuz bir ürüne sahip olmanın ilk adımıdır. Kupa Cam Balkon ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi,  ISO 10002: 2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 14001:2018 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001: 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ürünlerin AB teknik düzenlemelerinin tüm gereksinimlerini karşıladığını ve herhangi bir teknik engelle karşılaşmadan AB üyesi ülkeler arasında dolaşabileceğini ifade eden CE İşareti Belgesi’ne sahiptir. Bu belgeler Kupa Cam Balkon ürünlerinin müşteri memnuniyetini Avrupa Birliği ölçeğinde dikkate alarak üretim yaptığını göstermektedir.

Kupa Cam Balkon Neden Tercih Ediliyor?

Müşteriler çoğunlukla cam balkon metrekare fiyatı olarak internette arama yapsalar da aslında olması gereken kaliteli ürünü satın almaktır. Öncelikle Kupa Cam Balkon ürünlerinde kullandığı aksesuarları ithal etmeyip kendi bünyesinde üreten Türkiye’deki ilk ve tek firmadır. Bu da fiyat anlamında ürünlerin ekonomik bir alım gücünü garanti etmektedir.

Öncü Firma: Türkiye’deki ilk cambalkon sistemlerinden beri, sistemlerin geliştirilmesine öncülük eden ve diğer markaların da gelişimine de katkıda bulunan tasarım uzmanlığına sahiptir.

Özgün Tasarım: Tüm sistemleri, kendi özgün ve tescilli tasarımlarından oluşmaktadır. Aynı biçimde, ihtiyaçlarınıza uygun tasarımları kolaylıkla geliştirebilme yeteneğine sahiptir. Başka bir deyişle kişiye özel tasarım yapabilir.

Türkiye’de İlk Yerli Aksesuar: Camlama sistemi aksesuarlarının tamamını kendi fabrikasında yapan ilk ve tek firmadır.

Sorunsuz Çalışan Sistemler: En az müşteri şikâyeti oranına sahip sistemleri üretiyor. Sistemlerin tamamı garantili sistemlerdir.

Mutlu Bayi, Mutlu Müşteri: Türkiye’nin her yerinde, en iyi firmalardan seçilen bayi alt yapısı ile müşterilerinin imalat ve montajı kusursuz yapılan sistemler alması garantilenir. Bunun yanında, bayileriyle karşılıklı gelişim ilkesine dayanan çalışma modeli sayesinde, istikrarlı bir bayi altyapısına ve en az bayilikten ayrılma oranına sahiptir.

Malzeme Kalitesi: Güçlü yapıyı şık ve minimal tasarımla birleştiren profilleri, alüminyum hammaddesinden, anodize ve boyama işlemlerine dek en yüksek kalite esas alınarak üretilir.

Güçlü İmalat Hattı: Tüm aksesuarlar kendi imalatı olup, yüksek mukavemete göre tasarlanmış ve paslanma karşıtı işlemden geçmektedir. Kendi enjeksiyon hattı sayesinde sınırsız seçenek sunabildiği plastik aksamları, UV’ye, yüksek ve düşük sıcaklık şartlarına dayanıklı en kaliteli polyamidden üretilir.

Özetle müşteriler genellikle aşağıdaki kelimeleri aratırlar.

 • cam balkon fiyatları, 
 • balkon cam fiyatları, 
 • cam balkon m² fiyatları, 
 • cam balkon metrekare fiyatı, 
 • katlanabilir cam balkon fiyatları,
 • cam balkon fiyat hesaplama

“Ucuz mal alacak kadar zengin değilim” sözünü doğrularcasına biz müşterilerimize ve potansiyel müşteri adaylarımıza kaliteli ürün alıp uzun vadeli kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Kupa Cam Balkon olara ürünlerimizin arkasındayız garantili ürünler üretmekteyiz.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir