fbpx

Blog

Katlanır Cam Balkon Modelleri

Kategori Katlanır Sistemler 15 Nisan 2022

Katlanır cambalkon modelleri konusunda 21 yıllık tecrübeye sahip Kupa Cam Balkon sektörün öncü firması olarak tanınıyor. Bugün, tamamı kendi tescilli tasarımları olan

hareketli cam balkon sistemlerinin çeşitleri olan katlanır, kayar ve üstten askılı camlama ürünleri ile Kupa Cam Balkon müşteri şikayetleri en az olan; dolayısıyla bayilerini de en çok memnun eden sistemleri yaratmanın haklı gururunu yaşıyor. Kupa hareketli cam balkon sistemleri, montaj ve kullanım kolaylığı, kalite ve estetik değerleri sayesinde, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da giderek daha geniş kitlelere ulaşıyor. Kupa Cam Balkon bunların yanı sıra sistemlerinde kullandığı tüm aksesuarları kendi bünyesinde üreten Türkiye’deki tek firmadır. Tüm Kupa Aksesuarları, Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firma tesisinde bulunan son teknolojiye sahip makineler ile tecrübeli kadro tarafından üretiliyor. Başka bir deyişle firma, ithalatın önüne geçerek ülkemize döviz kazandırıyor. Her zaman sürdürülebilir kaliteyi garanti ederek müşteri memnuniyetini odak noktasına alan Kupa Cam Balkon’un ürettiği hareketli cam balkon sistemlerinden katlanır cam balkon sistemini ele alacağımız yazıya geçmeden önce gündemimizi önümüzdeki dönemde oldukça meşgul edecek bir konuya değinmek istiyoruz; “Küresel ısınma ve iklim değişikliği.”

Cam Balkon Sistemleri İle Küresel Isınma İlişkisi

Şimdi diyeceksiniz ki cam balkon sistemlerinin küresel ısınma ile ne gibi bir ilişkisi var? AB son zamanlarda Yeşil Mutabakat adını verdiği bir takım kararları uygulamaya koydu. Üye ülkelerde sıfır karbon emisyonu hedefleyen AB’ye ihracat yapacak firmalara gümrükte karbon vergisi getirildi. AB üyeliği için istekli olan ülkemizin de yakın bir gelecekte daha kapsamlı yaptırım ve uygulamalarla karşı karşıya kalması bekleniyor. Burada enerji ve yeşil mutabakat ilişkisi konusundaki yazı bu yaptırım ve uygulamaların ipuçlarını veriyor. Yazıda yer alan AB açıklamasında enerji üretimi ve kullanımının AB’nin sera gazı emisyonlarının %75’inden fazlasını oluşturduğu vurgulanıyor. ‘’Bu nedenle, AB’nin enerji sisteminin karbondan arındırılması, 2030 iklim hedeflerimize ve AB’nin 2050 yılına kadar karbon nötürlüğüne ulaşma konusundaki uzun vadeli stratejisine ulaşmak için kritik öneme sahiptir.’’ deniliyor. Sözkonusu hedeflere ulaşmak için atılacak adımlar arasında evlerimizi daha yeşil bir geleceğe uygun yapmak ya da başka bir deyişle binaların enerji performansı konusundan da bahsedilmiş. Özetle enerji tasarrufunun altı çiziliyor. Yönergeye göre 2030 itibariyle tüm yeni binaların sıfır emisyonlu olması gerektiği vurgulanıyor. Binalara enerji kimlik belgesi zorunluluğu getirildiğini ifade edilen bilgi notunda “Bina Yenileme Pasaportu’’ oluşturularak iyileştirmeye yönelik faaliyetler takip edilecek. “Hassas tüketiciler ve enerji yoksulu haneler için enerji verimliliği önlemlerine öncelik verin’” direktifi dikkat çekiyor.

Masada kartlar yeniden karıldı. Yani her şey artık eskisi gibi olmayacak. İlklerin öncüsü Kupa Cam Balkon işte bu noktada attığı adımla enerji verimliliğine büyük bir katkı yaptı. Nedir bu katkı?

Bildiğiniz gibi balkon cam sistemleri doğaları gereği ısı yalıtımı yaparak evin yazın serin kışın ise sıcak tutulmasına katkı yapar. Bununla yetinmeyen Kupa Cam Balkon katlanır cam sistemlerinde ısıcam seçeneğini kullanıcıların beğenisine sundu. En az iki cam plakanın arasına ortam basıncına uygun olarak kuru hava ve gazın eklenmesiyle oluşturulan ısıcam, normal çift camlara göre ısı kaybını %50’ye varan oranlarda azaltır. Böylelikle kışın yakıt masraflarını azaltır ve enerji tasarrufu sağlar. Sadece konutlarda değil, daha pahalı enerji kullanan ticarethane ve iş ofislerinde de ısıcamlı balkon cam sistemleri her zamankinden daha da önemli bir seçenek haline geldi. Solmaz Makine’nin markası olan Kupa Cam Balkon, bir cam balkonda kullanılan cam dışındaki diğer malzemeleri kendi üretim tesisinde üreterek  ithalatın önünü kesiyor, hatta ihracatın önünü açıyor. Ülke ekonomisine yönelik katkısını ısı verimliliğinde de artırarak sürdürmek için bu alanda da A-GE çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor.

Cam Balkon Kilit Sistemleri

Kupa Cam Balkon Sistemleri’nde güvenlik konusu çok önemlidir. Bu nedenle ürünler çift kilitleme sistemine sahiptir.

4 Başlıkta Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Kupa Cam Balkon ürünleri arasında yer alan katlanır cam balkon sistemlerini dört başlık altında inceleyebiliriz:

  1. Isıcamlı Katlanır Sistem Orion
  2. Isıcamlı Katlanır Sistem Eko
  3. Katlanır Sistem Kupa 3
  4. Katlanır Sistem Kupa 4

Orion Cam Balkon

Kayar ve katlanır olarak yanlarda toplanma suretiyle açılma şekline sahip Orion Cam Balkon’un profil rengi seçenekleri eloksal, beyaz, bronz olarak sıralanmaktadır. Kapak rengi seçenekleri ise beyaz, gri ve siyahtır. Isıcamlı Katlanır Sistem Orion, açık kanatları ile kendiliğinden sabitlenen dünyada ilk ve tek ısıcamlı sistem özelliğine sahiptir.

Sistem Kullanımı, Özellikleri Ve Avantajlarına

Sistemin kullanımı ve özelliklerine bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Isıcamlı Katlanır Sistem Eko

Balkonlar ve eşikli mekanların camlanmasında ısıcam konforu Isıcamlı Katlanır Sistem Eko’nun öne çıkan özelliğidir. Sistemin kullanım özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. Sistemin kullanım avantajları Orion’la hemen hemen aynıdır. Fiyat olarak Orion’a göre daha ekonomiktir. Bu avantajlara ek olarak maksimum görüş alanı sunma özelliği de bulunur.

Isıcamlı Cam Balkon

Katlanır cam balkon modelleri arasında Orion ve Eko ısıcamlı özelliklere sahiptir. Isıcam yukarıdaki satırlarda da değindiğimiz gibi %50’lere varan ekstra ısı yalıtımı sağlayarak ısıtma ve soğutmada giderlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Katlanır Sistem Kupa 3

Yüksek mekanlar ve eşikli mekan kapatmalar için profesyonel camlama Katlanır Sistem Kupa 3’ün öne çıkan özellikleri arasındadır. Sistem kullanım özelliklerine ve avantajlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Katlanır Sistem Kupa 4

Katlanır Sistem Kupa 4’ün balkonlar ve eşikli mekanların camlanması için yeni ve şık tasarım özelliği bulunur. Kupa 4’ün kullanımı ve özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. Sessiz ve konforlu kullanım sağlayan tasarıma sahip Katlanır Sistem Kupa 4, maksimum görüş alanı sunmaktadır. Kupa 4’ün diğer kullanım avantajları Kupa 3’le aynıdır.

Neden Cam Balkon?

Ekstra Bir Yaşam Alanıdır

Camlı balkon, evinizin ikinci oturma odasıdır: Camlı bir balkon, eviniz için ek alan sağlar ve dinlenmek için bir yer ekler. Camlı balkon, arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirmek için harika bir yerdir. Korumalı balkon, çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenli bir oyun alanıdır. Ev ödevi yapmak ve farklı hobiler geliştirmek için rahatlatıcı bir yer olarak kullanılabilir. Sırlı balkon da bitki ve çiçek yetiştirmek için ideal bir yerdir.

Kullanımı Kolay, Güvenli ve Sağlam

Kupa Cam Balkon ürünleriyle yapılan balkon camlarının kullanımı kolay, güvenli ve sağlamdır. Hem yeni hem de eski ve yenilenmiş binalar için çok uygundur. Açılıp kapanması, yıkanması ve bakımı kolaydır. Tekerleklerin ve profillerin dayanıklı yapısı, camların arka arkaya direksiyon profilleri arasında hareket etmesine izin verir. En dıştaki cam 90 derece içe doğru açılır, sonraki cam konumuna hareket eder ve aynı şekilde açılır. Sistemin kullanımı çok kolaydır ve cam paneller ayrıca balkonun tamamen açılabilmesi için farklı şekil ve büyüklükteki köşeler üzerinde kayabilir. Bu, temizliği güvenli ve kolay hale getirir. İlk cam panel, havalandırma konumlarına ayarlanabilir. Camları açarken ve kapatırken, üst ve alt sürgülü kılavuz arasında hareket ederler. Camlar balkonun yan duvarına kaydırılarak tek tek açılır, böylece camın tamamı açılır. Bu, cam bölmelerin dışının da kolay yıkanmasını sağlar.

Güvenli ve sağlam

Balkon camları rüzgar yükü, nokta yükü ve darbe testlerinden geçmiştir. Hava koşullarına dayanıklı malzemelerden yapılan alüminyum profiller ürün garantisine sahiptir. Camlar sertleştirilmiş güvenlik camından yapılmıştır. Camları, AB direktifinde belirtilen katı CE gerekliliklerine uygundur. Güvenlik kilitlerine sahiptir.

Gürültüyü Azaltır

Camlar kapalıyken gürültüyü yarı yarıya azaltır. Kışın sıcak tutar ve soğuktan korur. Camlar kışın sıcak tutar ve soğuktan korur. Bu da dolayısıyla enerji tasarrufu demektir. Araştırmalar bir apartmanın balkonlarının camlanmasının ortalama %6’ya yakın enerji tasarrufu sağlayabileceğini göstermektedir.

Kullanışlı ve Pratik

Balkon camlama sistemi hemen hemen tüm şekil ve büyüklükteki balkonlar için uygundur. Çerçevesiz camlar evinizin değerini ve görünümünü artırır. Ayrıca balkonunuzu yağmur, kar, rüzgar ve kirden korur. Bu tür bir sistem dikey profillere sahip olmadığı için bina cephesinin görünümünü değiştirmez. Bunun yerine, balkon için son bir bitiş sağlar. Bu, kullanıcılar ve binanın mimarisi için açık bir avantajdır.

Bir Yorum
  1. […] vatandaşın yalıtım yapan firmalara devletin destek vermesi gibi Avrupa ülkelerinde de Yeşil Mutabakat sonrası enerji maliyetlerinin minimize edilerek karbon salınımını azaltma projesi de bu […]

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir