fbpx

Cam Balkon Nedir?

Kategori Cam Balkon - Hareketli Cam Sistemleri, Giyotin Sistem, Katlanır Sistemler, Sürme Sistemler, Üstten Askılı Sistemler 9 Mayıs 2022

Cam balkon, balkon camlama, balkon kapama, camlı balkon kapatma, balkon kaplama, balkon cam, katlanır cam balkon gibi tanımlamalarla tüketicilerin sıkça internet arama motorlarında arattığı bir kavram. 

Cambalkon sistemlerini hayatınıza dahil ettiğinizde dış dünyayı kapatmanıza gerek yoktur. İster balkonunuzu kişisel bir inziva yeri olarak kullanmak, ister manzaranın keyfini çıkarmak için tercih edin, hareketli cam balkon sistemleri size ve misafirlerinize yayılmanız için ekstra alan sağlarken dış mekanı gürültü, olumsuz hava şartları ve tozdan arındırılmış bir şekilde kucaklarsınız. İşten yorgun ve stresle eve döndüğünüzde bu köşe belki de huzur kaynağınız olacaktır. Size dış dünyanın huzurunu getirecek olan hareketli cam balkon sistemleri, kullanış amaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir.

Cam balkonun son zamanlarda popüler olması hatta berjer koltuk gibi evlerimizin baş köşelerinde olmasa da balkon kısımlarında ayrılmaz birer eşya parçası olmaya başladı. Cam balkonu cazip kılan nedenlere bakmadan önce cam balkonun tanımını yapmamız gerekiyor. Cam balkon sistemleri, camların alüminyum raylar içerisinde tekerler vasıtasıyla hareket etmesi esasına dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının stresli ortamlarından bunalan insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonların temizliği ev kadınlarının iş yükünü artırmaktadır. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ev kadınlarının iş yükünü bir nebzede olsa azaltma imkanı sağladı. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılır ve kapanır. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline gelirken, ekonomik sebeplerle daralan evlerde yer ihtiyacını bir nebzede olsa karşılamaya başladı. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, balkonlar temiz kalır. Aynı zamanda cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” güvenlik camları olarak hazırlandığı için kırılması dolayısıyla olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

5 Maddede Cambalkon Sistemlerinin Faydaları

  1. Cam balkon sistemleri, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline dönüştürür. 
  2. Cambalkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur ve evin ekonomik değerini artırır.
  3. Cam balkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu 7/24 maksimum kullanma imkanı verir.
  4. Cambalkon sistemleri, toz ve gürültü gibi istenmeyen misafirlerden korunma imkanı sağlar.
  5. Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli (ısıcam) profillerle üretilen sistemler dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar. Dolayısıyla enerji verimliliğine katkıda bulunur.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon fiyatlarına daha doğru şekilde ulaşabilmek adına size en yakın lokasyondaki Kupa Cam Balkon bayimizle irtibata geçerek ücretsiz keşifle birlikte bayimizden cam balkon fiyatlarını doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Cam Balkon Perdesi

Cam balkon perdesi iç ve dış olarak iki ayrı uygulama alanına sahip bulunuyor. İç uygulama dediğimiz iki cam arasında ısıcamlı sistemlerin cam aralıklarında yapılan jaluzi sistemidir.  

İkinci uygulama dış uygulama tipidir. Bu da store perde diye tabir edilen veya türev ürün gruplarıdır. Bunlar da montaj bittikten sonra dışardan stor perde tarzında ya da bildiğimiz  klasik perde tarzında yapılan uygulamalardır.

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon modelleri 4 tipe ayrılır; Katlanır cam balkonlar, Sürme cam balkonlar, Üstten askılı cam balkonlar ve Giyotin camlama sistemleridir. Bunlarda her biri kendi arasında tek camlı ve çift camlı olarak ikiye ayrılır. 

Katlanır cam balkon, ilk defa Finlandiya’da icat edilen ve hızla dünyaya yayılan temperli cam kanatların sürülerek birbiri üstüne katlandığı sistemin adıdır. Sistemin ana maddeleri alüminyum, temperli cam ve plastikten oluşur.

Sürme cam balkon sistemleri, balkon, pencere ve mekan bölmelerinde temperli camlardan oluşan cam sisteminin raylı mekanizma yardımıyla hareket ettirildiği bir sistemdir. Camlar her iki yöne de açılabilmekte ve evlerde, kafeteryalarda, ofis bölme sistemlerinde kullanılmakta olup eşikli ve eşiksiz tipleri vardır. Eşiksiz tipleri iç mekanlarda yer kazanımı ve şıklık amacıyla kullanılırken eşikli tipleri ısı yalıtımının öne çıktığı dış mekanlarda tercih edilmektedir. Giyotin Camlama hareketli küpeşte sistemi olarak da bilinen ve dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemlerdir.

Cam Balkon Fitili

Cam balkon fitilleri tek cam için standart emtia bir malzemedir. Herkes tarafından kullanılan klasik, sadece görselliği artırmak adına daha panaromik görüntü yapabilmek adına şeffaf cam fitilleri veya alüminyum tarzı cam fitilleri kullanılır. Ama bunlar ısıcama döndüğü zaman her firmanın kendi ısıcamlı cam balkon fitil uygulaması mevcuttur. Bizimki ısıcamlı cam fitilleri  aralarında contası olan dişili erkekli profillerin iç içe geçmesiyle oluşmaktadır. Bu durum daha çok camın izolasyonlu hale gelmesine sebep olur.

Katlanır Cam Balkon

Temperli hale getirilmiş cam kanatlarının raylı sistemde birbiri üzerine sürülmesi ile oluşturulan sisteme katlanır cambalkon denilmektedir.

Cam Balkon Sineklik

Sineklikler cam balkon uygulaması bittikten sonra cam balkon firması ya da sineklikçi ayrı bir firma tarafından yapılır. Kasa profillerimiz sineklik takılabilmesi için tasarlanmış ve ona uygun profil eğimi ve yapısı mevcuttur. İstendiğinde kolaylıkla sineklik uygulaması yapılabilir.

Cam Balkon Metrekare Fiyatı

En yakın lokasyondaki Kupa Cam Balkon bayi ile irtibata geçilerek en uygun fiyat tespiti yapılan ölçümler sonucunda ortaya çıkar.

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkonlar ısıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanmış cam balkon sistemleridir ve ısı tasarrufu amacı gözetilerek yapılmıştır. Bu nedenle kullanılan her malzemenin yalıtım özellikli olması şarttır ve ısıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları, filtreler ve filtre içi malzemelerin tamamı yalıtımı en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir