fbpx

Blog

Giyotin Cam Balkon Nedir?

Kategori Giyotin Sistem 23 Mayıs 2022

Giyotin cam sistemi dikeyde hareket ederek açılıp kapanan bir yapıya sahiptir.

Giyotin Sistem Cam Balkon

Giyotin Cam Sistemleri dikey çalışma özelliğindeki cam panelleridir. Silinebilir özellikte olanlarının çıkmasıyla birlikte kullanım alanı genişleyen giyotin sistem cam balkon, aynı zamanda ısıcamlı da olabilmektedir.

Giyotin Cam Balkon Sistemi

Giyotin cam balkon sistemi bundan birkaç sene öncesine kadar sadece kafe ve restoranlarda veya villalarda bahçe katlarında ya da giriş katlarında kullanılabilen temizlenemeyen sadece yukarı aşağı şekilde açılıp kapanabilen sistemler halindeyken daha çok kurumsal yerlerde kullanılıyordu. Ancak bugün katlarda uygulanabilir hale geldi. Bunun teknik olarak en önemli sebebi artık kanatların birbirinden bağımsız bir şekilde açılarak silinebilmesinden kaynaklanıyor.

Giyotin Cam Balkon İmalatı

Kupa Cam Balkon giyotin cam balkon imalatında Kupa Vega markasıyla sektörde farklılık yaratmayı başardı. Günümüzde yaklaşık 3750 mm. yani 3 metre 75 santime kadar tek parça genişliğinde silinebilen giyotin sistemin uygulaması yapılabiliyor. Daha geniş ebatlarda, daha geniş ölçülerde örneğin 6-7 metrelik, 4 metrelik genişliklerde de iki veya 3 parçaya bölünerek de uygulama yapabilmek mümkün. Kupa Vega, faydalı model patentine sahip olmasıyla sektöre bir yenilik getirmiştir.

Silinebilir Giyotin Cam Balkon
Giyotin Cam Balkon örneği

Giyotin Sistem Arızalarına Pratik Çözümler

Genelde camlama sistemlerinde en büyük şikayetler kullanım hatası ile oluşabilecek problemlerden kaynaklanıyor. %70 oranında müşteri kullanımından doğan yanlışlıklardan ötürü arızaya geçebiliyor sistemler. Giyotin cam sistemlerinde de en önemli problem aslında sistemin açılıp dolayısıyla kanatlar tekrar açıldığı zaman toparlanma sırası karıştırıldığında ortaya çıkmaktadır ve giyotin sistemler de maalesef arıza yapabiliyor. Bu durumda uygulayıcı firma tarafından gelinip tekrardan sökülerek arızanın giderilip yeniden montajının yapılması gerekiyor. Bu da ciddi bir maliyet ve zaman kaybı demek oluyor. Ama Kupa Cam Balkon, silinebilen giyotini olan Kupa Vega’da ikinci profilin çıta bölümünde uygulanan yay detayından ötürü arızanın önüne geçiliyor. Yanlış kapatmalarda bile sıralaması karıştırılmasına rağmen sistem tekrardan açılıp kapandığı zaman otomatik olarak bu hatayı profil yay sistemiyle birlikte düzeltmiş oluyor. Web sayfamızdaki videolardan veya teşhir alanında görüp bakmayı konunun daha iyi anlaşılması bakımından tavsiye ediyoruz. Çünkü görselde anlatılabilmesi daha kolay.

Giyotin Sistem’de Fotosel Ayarı

Bunun dışında Kupa Cam Balkon’un AR&GE bölümünce yeni tasarlanan bir yan çıta detayı bulunuyor. Bu yan çıta detayı fotosel gözleri dediğimiz özellik sayesinde herhangi bir görüntü veya ağırlık hissettiği zaman sistemin açılıp kapanması otomatik olarak duruyor. Sistemde otomatik olarak güç kesiliyor. Konuyu biraz daha açıklayacak olursak fotosel göz dediğimiz sensörler sayesinde sistemin aşağı yukarı açılıp kapanması sırasında araya bir engel, bir mesafe geldiği zaman veya arada insan kolu bacağı ya da bir kuş veya evcil hayvan gibi bir cisim algıladığı zaman sistem otomatik olarak kapatmayı engelliyor. Aynı fotoselli kapılar gibi ya da garaj kapıları gibi.

Kullanışlı Giyotin Sistemler

Bunun dışında Kupa Cam giyotinini diğerlerinden ayıran bir başka özellik ise şöyle: Sistem açık ve kapalı haldeyken yan dikme taraflarında oluşan hareket boşluklarını kapatan ara çıta kapakları mevcut. Bu ara çıta kapakları sistemin izolasyonununu maksimum seviyeye çıkarmaya, görüntü itibariyle düz bir alana sahip olmaya ve ileride oluşabilecek arıza durumlarında kolay müdahale edebilmeyi sağlıyor. Bunun estetiksel temiz de bir görüntüsü olabiliyor. Çünkü orası açık olduğu zaman toz ve pisliğin girmesi muhtemel. Bu durumun vuku bulması durumunda içerideki motor aksamına zarar verebiliyor. Bu yüzden kapaklı bir yan dikme çıtası olması müşteri için daha bir estetik bir görüntü ve teknik olarak da avantaj sağlayabiliyor.

Giyotin Sistemde Farklı Motor Gücü

Farklı seçeneklerle birlikte giyotin sistemlerinde uygulama yapabilen 120 newton ve üzerindeki motor gücüyle birlikte farklı model ve markalarda giyotin sistemlerinde müşterilerin tercih opsiyonlarına bağlı olarak farklı model ve markada motorlar tercih edilebiliyor. Silinebililr olmayan klasik giyotinlerle ilgili olarak da Kupa Cam Sistemleri’nin söyleyecekleri var. 

Piyasa şartlarında maksimum bir giyotinin yataydaki genişliği 3.750 ila 3.250 mm arasında olması gerekiyor. Türkiye’de ortalama 3.500 mm’dir. Ama Kupa Cam Balkon’da silinebilen klasik giyotinde tek parçada yaklaşık 5 metre 25 santime kadar kanat genişliği yapılabiliyor. Bu özelliği ile de klasik giyotinde Türkiye’nin en geniş açıda, en geniş ölçüde giyotin yapabilen tek markası Kupa Cam Balkon giyotini diyebiliriz.

Giyotin Pencere

Yukarı ve aşağı yönde hareket ederek açılan pencere tipine “giyotin” adı verilir. Adı sizi korkutmasın. Tarihteki kullanım şeklinin aksine güvenlidir ve insana zarar vermeyecek şekilde modern aksesuarlar ile tasarlanmıştır. 

Giyotin Cam Sistemleri

Isıcamlı giyotin sistem özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Silinebilir giyotin sistem Kupa Vega’nın özelliklerini ise buradan inceleyebilirsiniz.

Giyotin Balkon

Isıcamlı özelliği ile enerji tasarrufu da sağlayan giyotin balkon yer kaplamaz. Açıldığında da balkon korkuluğu görevini sürdürür.

Cam Balkon Giyotin

Uzaktan kumanda uygulaması ile oturduğunuz yerden sistemin açılmasını ve kapanmasını sağlayabileceğiniz cam balkon giyotin motorların güçleri tüketicilerin istekleri doğrultusunda belirlenebilmektedir.

Kupa Silinebilir Giyotin Cam Balkon

Sistem özellikleri ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kupa Isıcamlı Giyotin Sistem

Kupa ısıcamlı giyotin sistemin özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Giyotin Sistem

Giyotin cam sistemi veya hareketli küpeşte sistemi adıyla da bilinen bu sistemler ortama şık bir görüntü kazandırırlar.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir