fbpx

Blog

Üstten Askılı Cam Balkon nedir ?

Kategori Üstten Askılı Sistemler 31 Mayıs 2022

Halk arasında üstten askılı, üstten taşımalı, üstten askılı vitrin olarak da bilinen üstten askılı cam balkon, özellikle alışveriş merkezleri, mağaza, restaurant, cafe, fast food mekanları için tasarlanmış bir sistemdir. Özellikle mağaza girişleri ve iç mekanlar için tasarlanmış bu cam balkon sistemi, bulunduğu alanlara zarif bir görünüm katması nedeniyle tercih edilmektedir.

Üstten Askılı Kapı

İnternette üstten askılı kapı olarak da arayanlara rastladığımız üstten askılı cam balkon, üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Üstten askılı sistemler mimari yapıda ve estetik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Özellikle dar mekanlarda istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırdıkları için tercihte öne çıkmaktadır. Rüzgar, yağmur, toz ve olumsuz hava koşullarına karşı tatmin edici koruma sağlar.

Üstten askılı cam balkonlar kolayca açılıp kapanabildiği için çok fazla enerji kaybı yaşamazsınız. Üstten askılı sistemlerde  cam bölmeler bir tarafa toplandığı için önemli oranda yer tasarrufu sağlayabilmektedir. Kanatların yer ile teması olmadığı için ayrıca raylı sisteme ihtiyaç duyulmaz. Üstten Askılı Cam Balkon sistemlerinde kullanılan rulmanlar yatay rulman değil dikey rulmanlardır. Bu nedenle camın ağırlığını daha rahat taşımaktadır.

Üstten Askılı Akordiyon Cambalkon

Herhalde ismi bu kadar fazla olan tek cam balkon sistemi üstten askılı cam balkon sistemi olsa gerek. Çünkü üstten askılı akordiyon cambalkon, bu cam balkon sistemlerinin bir başka ismi olarak karşımıza çıkmaktadır. Görünüşü akordiyon müzik aletine benzediği için bu şekilde de tanımlanan üstten askılı akordiyon cam balkon sisteminde kanatlar arasında bulunan menteşelerden dolayı tüm kanatlar birlikte kolayca hareket etmektedir. Üstten Askılı Akordiyon cam sistemlerinde istediğiniz renk ve seçenekleri kullanma şansınız vardır. Boyanın dayanıklı malzemelerden üretilmesi sayesinde her türlü zor hava koşullarına karşı herhangi bir dökülme ve yıpranma meydana gelmez. Kanatların ve rulmanların fitil kısmı alüminyumdan yapılmıştır. Camların arasında bulunan kıllar ince yapılıdır. Bu özellikler nedeniyle de her türlü hava koşullarına ve olumsuz durumlara karşı dayanıklıdır. Bütün aksesuarlarının üretimini yerli olarak ürettiğimiz için en kaliteli ve üstün malzeme kullanılmaktadır. Yüksek kalite ve hizmetlerimiz sayesinde cam balkonunuza yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Tüm aksesuarları paslanmaz malzemeden oluşan akordiyon cam sistemlerinde sessiz kullanım, çocuk kilidi, her mekanda kurulum kolaylığı, rüzgara dayanıklılık, su tahliyesi, montaj kolaylığı gibi özellikleri sayesinde oldukça beğeni toplamaktadır. Üstten askılı akordiyon cam balkon sistemi geniş renk seçenekleriyle de ortama değişik bir hava katmaktadır.

Sistemin Kullanımı

 • En yüksek camları tek elinizle kolayca toplayabilirsiniz.
 • Mekana göre farklı park alanı tasarımları yapabilirsiniz.
 • Hareketli panel duvarlar şeklinde uygulama imkânı mevcut.
 • Ayarlı menteşe tasarımı ile kolay montaj yapılmaktadır.
Üstten Askılı Sistem

Üstten Askılı Cam Balkon Sistemleri

Kupa Cam Balkon Sistemleri’nde  üstten askılı cam balkon sisteminin iki versiyonu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi üstten askılı cam pro diğeri ise üstten askılı cam eko isimlerini taşımaktadır. Sistemin temel özelliği altta eşik profili bulunmadığından dolayı katlandığı zaman tamamen eşiksiz bir ortam sağlamasıdır. Bunun dışında sistemin kendi kendine parka girmesi ve parktan kendi kendine çıkması özel bir çaba harcamadan bu sistemi kullanmaya olanak sağlar. Sistemin kilit mekanizmasını açtığınızda içeriden ve dışarıdan kilitleme sistemi mevcut. Kanadı 90 derece konumuna getirdikten sonra, sistemin alt pimlerini kaldırıp tek hareketimizle kendiliğinden parka girip yerleşmesini sağlamaktayız. Sistemin en büyük kolaylığı budur. Sistemi üstten askılı cam balkon pro serimizde 6 Metre yüksekliğe kadar yapabilmekteyiz. Diğer eko vitrin serimizi 3,5 Metreye yüksekliğe kadar çıkarabiliyoruz. Sistemde 10 mm cam kullanılmaktadır. Eko vitrin serimizde de 8 mm ve 10 mm cam seçenekleri mevcuttur. Sistem kendiliğinden kapanıp açılabilme özelliğine sahiptir.

Üstten Askılı Cam Balkon Sistemleri Pro Özellikleri

 • En yüksek camları tek elinizle rahatlıkla toplayabilirsiniz.
 • Tek parça park alanı sayesinde takılma ve zorlanma olmadan kolay hareket imkanı vardır.
 • Yüksek mukavemetli profil tasarımı ve cam pimleri ve sayesinde, yüksek mekânların ağır camlarıyla dahi uzun yıllar sorunsuz çalışır.
 • Özellikle kafe, alışveriş merkezi, ofis gibi iç ve dış mekânlara uygun, eşiğe gerek duymayan, kanatların bir park (istasyon) alanında toplandığı sistem özelliği sayesinde yerden tasarruf sağlarsınız.
 • Mekana göre farklı park alanı tasarımları mevcuttur: Bunlar
 • Raya paralel park alanları
 • Raya dik park alanları
 • Çoklu entegre yapıda park alanları
 • Park alansız, kanatları ortadan askılı (kelebek sistem) olarak uygulama imkânı vardır.
 • Hareketli panel duvarlar şeklinde uygulama imkânı bulunur.
 • Sessiz olması yanında kolay hareket sağlayan güçlü teker takımlarına sahiptir.
 • Toz, su vs gibi dış etkenlerin girişini minimize eden alt ve üst yatay fitiller bulunur.
 • Yere kilitlenen gizli kanat pimleri ile maksimum güvenlik sağlanır.
 • Paslanmaya karşı güçlendirilmiş teker takımı ve zamak profil kapakları vardır
 • Ayarlı menteşe tasarımı ile kolay montaj imkanı sunar
 • Şık yan kasa profile sahiptir.

Üstten Askılı Cam Sistemleri Eko

Üstten Askılı Pro Cam Sistemleri’nde maksimum sistem yüksekliği 4.000 MM’ye ulaşırken Üstten Askılı Cam Sistemleri Pro’da maksimum sistem yüksekliği 3.200 MM ve 2.700 MM arasında değişmektedir. Pro’da kanat genişliği 1.200 MM’ye ulaşırken Eko’da kanat genişliği 1.000 MM’dir.

Üstten Askılı Cam Sistemleri’nin Kullanım Avantajları

Üstten Askılı Cam Sistemleri’nde gerek Pro gerekse Eko tiplerinin kullanım avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Toz, gürültü gibi dış etkenler ve kötü hava şartlarından korunmanızı sağlar.
 • Oldukça kolay açılıp kapanabilen ortamlar yaratırken, cam veya panel duvar kullanarak mekan bölümlendirmesi yapabilirsiniz.
 • Katlanan kanatlar sayesinde temizlemesi çok kolaydır.
 • Eşiksiz yapısı olmasından dolayı geçiş yapılacak yerler için uygundur.
 • Isınma giderlerini azaltır, uygulandığı yapının yalıtımı artırarak, korozyonu azaltarak yapının ömrünü uzatır.

Üstten Askılı Sistem Pro’ya buradan ulaşabilirsiniz.

Üstten Askılı Sistem Eko’ya buradan ulaşabilirsiniz.

Kupa Cam Balkon Sistemleri 

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir