fbpx

Blog

Isıcamlı Cam Balkon’da Bir Yenilik: Orion

Kategori Cam Balkon - Hareketli Cam Sistemleri 22 Kasım 2018

Kupa Cam Balkon Sistemleri olarak geliştirdiğimiz Orion Isıcamlı Sistem cam balkon teknolojisinin geldiği noktayı göstermesi açısından önemi bir ürünümüz. Diğer sistemlerdeki zincirli açma halkasının yerini Orion’da çerçevenin orta seviyesinde yer alan çevirmeli bir kol devralmıştır. Alt ve üst emniyet sistemi Kupa Cam Balkon logolu bu kol yardımıyla tek hamlede açılıp kapanabiliyor. Orion sisteme sahip balkonun cam kanatları kolayca hareket eder. Tamamen yeni bir tasarım ile üretilen sistemde cam contaları, kasa, ara çıtalar, ara cam contaları, ray ve baza arasındaki contalar da tamamen yeni dizayn edilmiştir. Orion sağ yönlü kullanıma hazırlanabildiği gibi sol yönlü kullanım için de hazırlanabilmektedir.

Balkon boyu uzun olan mekanlarda Orion sistemimiz, hem sağa hem de sola açılan sistem birlikte kullanılabiliyor. Ara camlar istenilen yöne kaydırılarak anlık ihtiyaçlar konfora dönüştürülebilir. Üst taraftaki çıkış yolunu herhangi bir müdahale etmeksizin kolay açılıp kapanabilen Orion sisteminde üst çıkış yolu mekanizması ve muhafazası sistemle uyumlu bir şekilde kendiliğinden pozisyon alabilmektedir. Böylece ana görevinin yanında çıkış yolundan gelebilecek soğuk hava ve toz gibi etkenlere karşı ekstra koruma sağlar. Teker mekanizmalarında dayama çok önemli bir aksiyon sergilemektedir. Birbirine dayandığında merkeze gelmesini sağlarken balkon camlarının rahat bir şekilde kullanılmasına en büyük yardımcıdır. Açma-kapama esnasında düşme ve merkezden kayma gibi herhangi bir olumsuzluğa sebep olmaz.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” images_per_page=”40″ ajax_pagination=”1″]

Kanat aralıklarının indir-kaldır ayarları yerleştirilen takozlar arcılığı ile gerçekleştirildiğinden kullanım şekli ya da dış etkenler nedeniyle zaman içerisinde ortaya çıkan camlardaki seviye bozukluğu gibi olumsuzluklarla bu sistemde karşılaşılmaz. Orion ısıcamlı cam balkon sistemi ısı yalıtımında göstermiş olduğu performans ile bir yandan “yakıt tasarrufu” sağlarken diğer yandan da yüksek ses yalıtımı performansı sergilemektedir. Modele özel tasarlanmış ekipman ve tüm aksesuarların montajı ve kurulumu kolaydır. Genç ve dinamik Orion Sistem cam balkonlar evinizin konforunu artırmak için tasarlandı. Uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı ile Kupa Cam Balkon ailesinin genç ve dinamik üyesi Orion Isıcamlı Sistem aynı zamanda evinize değer katacaktır.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir