fbpx

Blog

10 Maddede Cam Balkonun Faydaları

Kategori Cam Balkon - Hareketli Cam Sistemleri, Cam Balkon Temizliği 11 Temmuz 2022

Cam Balkonun Faydaları

Cam balkon, temperli ya da lamine cam ile kayar, katlanır ve sürme bir sistem üzerinde çalışan ve her balkonun ölçüsüne göre özel olarak üretilen mimari yapı sistemleridir. Cam balkonun bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yapı sayesinde balkon özgür bir yaşam alanı haline gelirken asıl işlevini kaybetmez. Cam balkon sistemleri sadece yazın değil dört mevsim balkonunuzda vakit geçirme imkânı sağlar. Çeşitli model ve renk seçenekleriyle evinizin görsel ve maddi değerinin artmasına katkıda bulunur. Cam balkon profilleri şıklığı ve modern görünümüyle evinizin mimarisine estetik bir görüntü katar ve uyum sağlar. Öte yandan özellikle büyük şehirlerde apartmanların artması balkonların insanlar için küçük de olsa bir kaçış alanı olmasını sağladı. Balkon dekorasyonu ve özellikle cam balkon dekorasyonu kendi özel alanını oluşturmak isteyenler için artık çok büyük bir ihtiyaç halini aldı.

Cam Balkonla 4 Mevsim Yaşam Alanı

Cam birleşiminin izolasyonunu en iyi şekilde sağlayan alüminyum cam balkon fitili sayesinde soğuk havalardan, yağmur ve kar gibi doğa olaylarından, cam balkon sistemi kullanıcılarının etkilenmesine engel olur. Cam balkon fitilleri ayrıca her türlü haşere, gürültü, toz, kir vb. dış etkenlere karşı koruyucu görev üstlenirler.

Cam Balkonla Isı Yatılımıyla Tasarruf

Cam balkon profilleri ısı bariyerleri dikkate alınarak üretilir. Böylece hava izolasyonu sağlanarak içerideki ve dışardaki hava birbirinden ayrılır. Böylelikle sağladığı ısı yalıtımı ile yakıttan tasarruf sağlar. Öte yandan daha fazla vakit geçirilebilir bir balkon hazırlar. Böylece ısı değerlerinde artış ve enerji tasarrufu elde edilir. Normal camlara göre kırılma ve çatlamalara karşı daha dayanıklı olan temperli cam kullanılan cam balkon sistemlerinde ses yalıtım imkanı da sunulmaktadır.

Cam balkon sistemleri manzarayı, görüş açısını engellemez. Bu yönüyle restoranlar ve kafeler gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kolay açılır kapanır yapısı sayesinde mekânınızı büyütme imkanı sağlar. Cam balkon kullanarak kış bahçesi özelliği olan müstakil yapılarınızda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Çiftlik evleri, villalar vb. mülkiyetler için uygun bir tasarımdır.

Ülkemizde her geçen gün cam balkon kullanımı artma eğilimindedir. Oteller bunların başında gelmektedir. Deniz ve doğa manzaralı oteller cam balkonu tercih ederek müşterilerine daha keyifli yaşam alanları sunarlar. Modern ve estetik görünümüyle mimari yapıya ve iç mekâna uyum sağlarlar. Olası hırsızlık riskini en aza indiren cam balkon sistemleri ev ve iş yerlerinizi koruma altına alır. Isı yalıtımı ile tasarruf sağladıkları için cam balkonlar cep dostu tasarımlardır.

Özellikle günümüzün küçülen evlerinde balkonların camlarla kapatılarak ek bir yaşam alanı sağlaması adeta çölde bir vaha kadar değerlidir bu uyumdan dolayı muhteşem bir dekorasyon yapabilirsiniz.

10 Maddede Cam Balkonun Faydaları

Cam Balkonun Faydaları

Cam balkon modern mimaride son derece popülerdir. Çünkü bir dizi avantaj sunuyor. İşte bir cam balkonun sunduğu mükemmel avantajlara daha yakından bir bakış.

Binanıza Güzellik Katar

Cam balkonun bir avantajı, herhangi bir binaya güzellik katabilmesidir. Cam, herhangi bir ev veya işletmeye sofistike, zarif bir dokunuş katar. Cam, tüm binanın güzelliğine katkıda bulunan ışığı yansıtır ve onunla oynar. Evinizi satmaya karar verirseniz, zarif cam, alıcıların ev için daha fazla ödeme yapmaya istekli olmasını sağlayabilir.

Cam Işığı Engellemez

Cam balkonlar bir binadaki ışığı engellememe avantajına sahiptirler. Işık camdan geçerek çevrenizi görmenizi mümkün kılar. Muhteşem bir havuz alanınız veya bahçeniz varsa, cam o güzel manzarayı kaybetmemenizi sağlar. Cam ışığı engellemediği için evinizin doğal ışıkla güzel bir şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Camın Temizlemesi ve Bakımı Kolay

Ayrıca cam balkonun temizlenmesi ve bakımının kolay olduğunu da takdir edeceksiniz . Diğer malzemelerden yapılmış balkonların temizlenmesi zor olabilir çünkü bunlar karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır. Kaliteli bir cam temizleyici kullanabilir ve balkonunuzu birkaç dakika içinde silebilirsiniz.

Daha Fazla Alan İllüzyonunu Sağlar

Cam kullanmak aynı zamanda binada daha fazla alan olduğu yanılsamasını da verir. Daha fazla alan yanılsaması, alanı olduğundan daha büyük gösterir ki bu metal, krom veya demir seçenekleri kullanılarak elde edilemez.

Tasarımda Çok Yönlülük

Cam balkon seçmenin bir başka avantajı da bu malzemenin sunduğu tasarımın çok yönlülüğüdür. Camı diğer birçok malzemeyle birleştirmek kolaydır ve çok yönlülüğü nedeniyle birçok renk, doku ve çerçeve seçeneği mevcuttur. Bir binadaki dekor tarzı ne olursa olsun, cam, herhangi bir dekor tarzıyla güzel göründüğü için mükemmel bir seçenektir.

Mükemmel Dayanıklılık

Birçok kişi camın narin olduğunu düşünür, ancak cam aslında son derece dayanıklı bir yapı malzemesidir. Aslında cam, birkaç yıl sonra haşere istilasına veya korozyona eğilimli olan ahşaptan daha dayanıklıdır. Cam yavaş yaşlanır, bu nedenle zaman içindeki değişiklikler çıplak gözle zar zor fark edilir.

Kolay Kurulum

Cam balkon takmak, diğer malzemelerden yapılmış balkonları kurmaktan genellikle daha kolaydır. Bazı cam seçenekleri sadece cam paneller ve alüminyumdan oluşur, bu da cam balkonun hemen kurulabileceği anlamına gelir. Diğer cam seçenekleri biraz daha uzun sürebilir, ancak yine de ahşap, demir veya çelik korkuluklarla karşılaştırıldığında kolay ve hızlı kurulum sunarlar.

Güçlü ve Güvenli

Aslında, cam balkon yapımında kullanılan kalın, temperli cam nadiren kırılır. Genellikle çelik kadar güçlü olduklarından, bu güçlü cam balkonları kırmak için aşırı yapısal basınç gerekir. Temperli cam kırılsa bile cam kırıkları keskin değildir, bu da camın her alan için, hatta çocukların bulunabileceği evlerde bile mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir.

Çevre Dostu

Cam geri dönüştürülebilir ve kimyasal olarak inert madde olduğundan, cam balkon  yapımında kullanılacak çevre dostu bir malzemedir. Metal zamanla korozyon nedeniyle zararlı maddeler yayabilirken, camda asla bu sorun olmaz. Evinizde veya işinizde çevre dostu malzemeler kullanmak istiyorsanız cam mükemmel bir seçimdir.

Modern Görünüm

Birçok kişi şık, modern bir görünümü tercih eder ve cam balkon modern bir dekora mükemmel bir katkı sağlar. Cam sadece harika, modern bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda modern dekora dahil olan bazı rustik unsurlara karşı mükemmel bir karşı ağırlıktır.

Cam balkonun işlevsel ve görsel faydaları, onu herhangi bir bina için harika bir seçim haline getirir. Cam için biraz daha fazla ödeme yaparken, nesiller boyu sürecek bir yatırım yapmış olacaksınız. İster evinizi yeniden şekillendirmeyi düşünüyor olun ister yeni bir bina inşa ediyor olun, bir cam balkonun sunduğu tüm avantajları göz önünde bulundurun.

10 Maddede Katlanır Cam Balkonun Faydaları

  1. Su izolasyonu, 
  2. Ses izolasyonu, 
  3. Hava izolasyonu, 
  4. Ek alan kazanımı, 
  5. Enerji tasarrufu, 
  6. Kış bahçesi oluşturma, 
  7. Toz ve kirden korunma, 
  8. Güvenlik sağlama, 
  9. Mahremiyet (koyu camlarla), 
  10. Estetik olarak ifade edebiliriz.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir