fbpx

Blog

Silinebilir Giyotin Cam Balkon

Kategori Giyotin Sistem 13 Haziran 2022

Silinebilir Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Dikeyde hareket ederek açılıp kapanan bir yapıya sahip olan giyotin cam sisteminin temizliği oldukça kolaydır. Silinebilir giyotin cam sistemleri tamamen açık hale geldiğinde, bir panel yüksekliği kadar alan sabit olarak kalır. Bu özelliği ile rahatça silinebilir özelliklidir.

Giyotin Cam Sistemleri

Giyotin cam sistemi dikeyde hareket ederek açılıp kapanan sistemler olup hareketli küpeşte sistemleri adıyla da bilinmektedir. Bu sistemler genellikle uzaktan kumandalı ve motorlu olarak yapılmaktadır.

Giyotin Sistem Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Çok farklı mekanlarda kullanılabilen giyotin sistem; cam balkon, cafe, restaurant, kış bahçesi, yaz bahçesi, teras, düğün salonu, tente-pergola altı, futbol stadyumu v.b. alanlarda mekanlara şıklık katar. Öte yandan Silinebilen giyotin cam sistemi iklimlendirme, güvenlik ve kullanım kolaylığı gibi durumlarda da tercih edilmektedir. Silinebilir giyotin cam sistemleri yaşam alanlarını daha konforlu ve vazgeçilmez hale getirir. Bu sayede doğanın olumsuz yönlerini değil, sadece güzelliklerini ilkbahar, sonbahar veya kışın tadını çıkarın. Soğuk, yağmur suyu veya kar olmadan daha ferah, daha aydınlık dolayısıyla daha fazla keyif alabileceğiniz dört mevsim yaşam alanlarını doyasıya yaşatan silinebilir giyotin cam sistemlerinin özelliklerini şu şekilde maddeleştirebiliriz:

Dört Mevsim Yaşam Alanı

  • Giyotin sistem dikey yönde hareket eden cam panellerden oluşur.
  • Silinebilir giyotin sistemler kolay temizlenebilir özelliği sayesinde cafe ve restaurant gibi işletmelerin yanı sıra çok katlı konutlara da uygulanabilmektedir.
  • Uzaktan kumanda vasıtasıyla sistemi uzaktan kontrol edebilirsiniz.
  • Sisteme eklenebilen yağmur ve rüzgar sensörleri ile açık durumdayken yağış ve fırtına gibi durumları otomatik algılar ve otomatik kapanır.
  • Gün ışığı ve led aydınlatma sistemiyle daha şık bir görünüm elde edersiniz.
  • Giyotin cam sistemlerinin silinebilir özellikte olanlarının çıkmasıyla birlikte kullanım alanı genişlemiştir.
  • Giyotin sistem cam balkon, aynı zamanda ısıcamlı olabilmektedir.

Cam Balkon Giyotin

Cam balkon giyotin sistemi bundan birkaç sene öncesine kadar sadece kafe ve restoranlarda veya villaların bahçe katlarında ya da giriş katlarında kullanılan, kolay temizlenemeyen sadece aşağı yukarı açılıp kapanabilen sistemlerdi. Daha çok kurumsal yerlerde kullanım şansı bulabiliyordu. Ancak bugün katlarda bile uygulanabilir hale gelmesinin nedeni artık kanatların birbirinden bağımsız bir şekilde açılıp kapanabilmesinden kaynaklanıyor.

Kupa Vega Cam Balkon

Ülkemizin önde gelen cam balkon firmalarından olan Kupa Cam Balkon, Vega markasıyla silinebilir giyotin cam balkon alanında fark yaratmayı başardı. Günümüzde 3 metre 75 santime kadar tek parça genişliğinde silinebilen giyotin sistem uygulaması yapılabilir hale geldi. Daha geniş ebatlarda, daha geniş ölçülerde örneğin 6-7 metrelik yükseklik ve 4 metrelik genişliklerde de ilave 3 parçaya bölünerek de uygulama yapabilmek mümkün. Kupa Vega, faydalı model patentine sahip olmasıyla segmentine bir yenilik getirmiştir

Silinebilir Giyotin Cam Balkon
Silinebilir Giyotin Cam Balkon

Kupa Vega Silinebilir Giyotin Sistem Arızalarına Pratik Çözümler Getirdi

Genel olarak camlama sistemlerinde en büyük şikayetler kullanım hatasından oluşabilecek problemlerden kaynaklanmaktadır. %70 oranlarına kadar ulaşabilen müşteri kullanımından doğan hatalarda en fazla karşılaşılan problem ise şu: “Sistemin açılıp dolayısıyla kanatlar tekrar açıldığı zaman toplanma sırası karıştırıldığında arıza ortaya çıkabilmektedir.” Bu durumda uygulayıcı firma tarafından kanatlar tekrar sökülerek arızanın giderilmesinden sonra yeniden montajının yapılması gerekiyor. Bu da kolayca tahmin edileceği gibi ciddi bir bir maliyet ve zaman kaybına neden oluyor. Bu konuda AR-GE çalışmalarını yoğunlaştıran Kupa Cam Balkon firması olarak Kupa Vega’da ikinci profilin çıta bölümünde uygulanan yay detayıyla söz konusu arızanın önüne geçmeyi başardık. Yanlış kapatmalarda bile sıralaması karıştırılsa dahi sistem tekrardan açılıp kapandığı zaman otomatik olarak bu hatayı profil yay sistemiyle birlikte düzeltmiş oluyor.

Silinebilir Giyotin Cam Sisteminde Fotosel Ayarı

Bunun dışında Kupa Cam Balkon’un Arge bölümünce yeni tasarlanan bir yan çıta detayı bulunuyor. Bu yan çıta detayı fotosel gözler dediğimiz özellik sayesinde herhangi bir görüntü veya ağırlık hissettiği zaman sistemin açılıp kapanması otomatik olarak duruyor. Yani sistemde otomatik olarak güç kesiliyor.

Hayvan Dostu Giyotin Cam Sistemi: Vega

Konuyu biraz daha açmamız gerekirse fotosel dediğimiz gözler sayesinde sistemin aşağı yukarı açılıp kapanması sırasında araya bir engel geldiği zaman (bu bir insan eli, kolu, bacağı veya kedi, köpek, bir kuş ya da evcil hayvanı algıladığı zaman sistem otomatik olarak kapanmayı engelliyor. Aynı fotoselli kapılar ya da garaj kapıları gibi. Böylece insanların kol ya da bacağının sıkışması veya evcil hayvanların sıkışması gibi durumların önüne geçiliyor.

Kullanışlı Silinebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi: Vega

Kupa Cam Silinebilir Giyotin Cam Balkon Sistemi Vega’yı diğerlerinden ayıran bir başka özellik daha var; Sistemin hem açık hem de kapalı durumlarında yan dikmelerinde oluşan hareket boşlukları ara çıta kapakları tarafından kapatılmaktadır. Bu ara çıta kapakları sistemin izolasyonunu maksimum seviyeye çıkarıyor. Görüntü itibariyle de düz bir alana sahip olmayı ve ileride oluşabilecek arıza durumunda kolay müdahale edilmesini sağlıyor. Bunun estetik olarak temiz bir görüntü sunduğunu da eklemeliyiz. Çünkü ara çıta kapaklarının açık olması durumunda toz ve pisliğin içerideki motor aksamına zarar vermesi muhtemel. Bu yüzden kapaklı bir yan dikte çıtası olması müşteri için estetik görünümün yanı sıra teknik olarak arızaların önüne geçen bir fayda sağlıyor.

Kupa Cam Balkon Türkiye’de Tek Marka

Türkiye’de en geniş ölçüde silinebilir Giyotin Cam Balkon yapabilen tek marka olan Kupa Cam Balkon, yaptığı yeniliklerle Giyotin Cam Balkon’un kitabını adeta yeniden yazdı. Türkiye’de piyasa şartlarında maksimum bir silinebilir giyotin cam balkonun yataydaki genişliği 3250 mm ile 3750 mm arasında değişiyor. Türkiye ortalaması 3500 mm. yani 3,5 metredir diyebiliriz. Ama Kupa Cam Balkon, silinebilir klasik giyotin cam balkonu tek parçada 5 metre 25 santime kadar kanat genişliğinde yapabiliyor. Bu özelliği ile de klasik giyotinde Türkiye’nin en geniş açıda, en geniş ölçüde giyotin yapabilen tek markası olan Kupa Cam Balkon, sektörde adından söz ettiriyor.

Silinebilir Giyotin Cam Balkon Sistemleri konusunda Kupa Cam Balkon siz değerli müşterilerimize iki farklı seçenek sunuyor. Bunlardan bir tanesi Silinebilir Giyotin Cam Balkon Vega ve diğeri Isıcamlı Kupa Giyotin adını taşıyor. Silinebilir Giyotin Sistem Kupa Vega’nın sistem kullanımı ve teknik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Dayanıklılığın Estetikle Buluşması

Kupa Giyotin ise ısıcamlı giyotin sistem olarak teknik detaylar ve sistem kullanım özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir